Je pro vás trainee program tím pravým?

Je pro vás trainee program tím pravým?

S pomocí trainee programů získáte možnost začít kariéru u prestižního zaměstnavatele. Stále více z nich totiž otevírá tyto programy pro studenty posledních ročníků i absolventy.

 

Vzdělávací, neboli trainee programy jsou rozvojové a adaptační programy pro studenty posledních ročníků a pro absolventy vysokých škol. Studentům a absolventům poskytují odborný růst a osobní rozvoj. Cestou studentských projektů hledají firmy schopné lidi, ze kterých se snaží přímo v praxi vychovat své odborníky. Společnosti z různých oborů mají samozřejmě odlišné požadavky a metody.

 

Zásadní výhodou pro firmy je, že si takto dokáží naučit člověka bez dosavadních návyků přesně podle jejich potřeb. Navíc přinese nový pohled nezatížený pracovní kulturou z předchozího zaměstnání. Hlavní rozdíl mezi stáží a trainee programem je především ve formálním přístupu, kdy se stanete zaměstnancem s klasickou pracovní smlouvou. Pravděpodobně vyzkoušíte ve firmě několik odlišných pozic a pak vám bude nabídnuto vhodné místo.

 

Pokud se chcete dostat do podobného programu, stačí vám jen váš zájem a iniciativa. Pokud jste studentem nebo absolventem posledního ročníku vysoké školy, pošlete svůj životopis s motivačním dopisem na adresu trainee programu dané firmy a zúčastněte se výběrového řízení.