Příprava na zkoušku – když jde do tuhého
S našimi tipy, jak začít s přípravou na zkoušky, s řízením času a efektivním učením, proplujete dalším zkouškovým obdobím!
Podle teorie času, vždy je dobré začít s přípravou na zkoušky. Minulost je pryč, budoucnost tu bude dřív, než se nadějete, a zkoušky mají ošklivý zvyk se k vám plížit. Takže, kdy a jak začnete?
Fáze předpřípravy:
-
Příprava na zkoušku začíná v semestru. Je mylná představa, že existuje zvláštní časové období, kdy pouze studujete a magicky vše plníte. Každá přednáška je přípravou na zkoušku, a proto je její účast klíčová.Pokud máte práci které jsou v rozporu s vaším studiem, nezapomeňte si poznámky od někoho půjčit nebo požádat svého profesora o další pomoc.
-
Pravidelná příprava na hodinu. Mnoho profesorů rádo zadává četbu pro své hodiny. Totéž platí pro pravidelné plnění domácích úkolů, kontrolu věcí online, zda jste nezachytili každý detail nebo neznáte některé pojmy, a účast v diskuzích.
-
Na revizi záleží. Tu a tam byste si měli projít své poznámky, abyste si osvěžili paměť.
Oživení:
Jakmile přednášky skončí, budete mít před zkouškami trochu prostoru na vydechnutí, kdy se musíte pustit do práce. Zde je postup:
-
Udělejte si hrubý plán. Podívejte se do kalendáře, abyste věděli přibližný počet úkolů, na které se musíte připravit. Rozdělte si práci a rozložte ji na čas, který máte. Nezapomeňte započítat revizní dny.
-
Nečekejte na ideální okamžik. Ideální okamžik pro studium nikdy nepřijde. Musíš si vzít knihy,zahodit telefon a začít se prodírat.
-
Využijte poznámky a zvýraznění. Zapište si důležitá fakta, klíčové pojmy a koncepty. Zvýrazněte klíčová slova a strukturujte své učení podle nich.
-
Sežeňte si kamaráda na učení. Uzavřete smlouvu s přítelem z univerzity o tom, kdy oba začínáte – tímto způsobem; můžete se vzájemně zodpovídat.
-
K tomu, abyste mohli začít studovat, opravdu nepotřebujete 37 různých per nebo 25 efektních sešitů – to jsou rušivé prvky. Čím základnější jsou vaše nástroje, tím menší je šance, že se jimi budete zabývat místo svých knih.